HISTORIA

Idea Mistrzostw Wielkopolski wywodzi się wprost z lokalnych konkursów w programowaniu zespołowym organizowanych przez Politechnikę Poznańską i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

Od wielu lat na Politechnice Poznańskiej organizowane są regularnie liczne sparingi programistyczne, a raz do roku Wiosenny Turniej w Programowaniu Zespołowym. Konkursy są organizowane przy współpracy z Kołem naukowym BooBoo oraz Polskim Towarzystwem Informatycznym.

W zeszłym roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zapoczątkował podobną działalność. W ramach Koła Naukowego Informatyków UAM powstała Sekcja Algorytmów, która dzięki swej bardzo prężnej działalności zorganizowała już kilka sparingów programistycznych.

Dzięki wzajemnej pomocy, imprezy organizowane przez wyżej wymienione instytucje i koła, stawały się coraz bardziej popularne w obrębie całego Poznania. Na poniższych stronach znajduje się szczegółowa informacja na temat organizowanych konkursów/sparingów:

W tym roku nadszedł czas by połączyć siły naszych ośrodków akademickich i zorganizować wspólnie naprawdę dużą imprezę. W ten sposób powstał pomysł zorganizowania I Mistrzostw Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym. Mamy nadzieję, iż będzie to naprawdę wspaniałe wydarzenie, które zapoczątkuje nową tradycję organizowania wspólnych zawodów programistycznych.

kontakt : info@mwpz.poznan.pl, design : vorg, m.o.